Domowa sauna infrared – siła podczerwieni

W dzisiejszych czasach sauny cieszą się ogromnym zainteresowaniem do tego stopnia, że coraz więcej osób decyduje się wręcz na zakup sauny domowej. Wizyty w saunie korzystnie wpływają bowiem zarówno na nasze ciało jak i ducha: poprawiają krążenie krwi, wzmacniają odporność, oczyszczają organizm toksyn, ale również odprężają i pozwalają nam się zrelaksować po ciężkim dniu. W skład najbardziej popularnych rodzajów sauny zalicza się tradycyjne sauny parowe (słynne łaźnie rzymskie popularny już w antyku), sauny fińskie (tzw. suche sauny nastawione głównie na detoksykację organizmu) oraz ruskie banie (związane z długoletnią, rosyjską tradycją). Swoistą innowacją, która jednak zdołała już zjednać sobie spore grono oddanych fanów są nowoczesne sauny na podczerwień. Na czym polega ich działanie i jakie korzyści zapewniają one dla naszego zdrowia? 

Domowe sauny na podczerwień – siła ciepła 

domowa sauna infraredSauna na podczerwień to konkretny typ sauny, w której tradycyjny piec parowy zastąpiono promieniami podczerwieni. Jakie właściwości posiadają owe promienie? Udowodniono naukowo, że promienie te w kontakcie ze skórą ogrzewają ją (temperatura w saunie tego typu potrafi się nagrzać do 60 °C, tak więc dedykowana jest wszystkim ty m, którzy źle czują się w wyższych temperaturach) i sprawiają, że zaczyna się ona pocić (skóra pozbywa się w ten sposób toksyn). W ten oto sposób nasza skóra oczyszcza się ze szkodliwych toksyn, łoju oraz zaskórników. Sesje w saunie  infrared trwają zazwyczaj do 30 minut, warto powtarzać je 2-3 razy w tygodniu. Warto zauważyć, że sauna ta wspomaga również walkę z nadwagą: podczas jednej sesji nasz organizm może spalić nawet do 9000 kalorii, podczerwień korzystnie wpływa również na kondycję naszej skóry (wygładza ją i napina, niwelując tym samym cellulit). Naświetlanie promieniami podczerwieni wykazują również właściwości lecznicze. Pomagają w walce z  problemami reumatologicznymi, bólami kręgosłupa, mięśni, zaburzaniami krążenia, są również wskazane dla cukrzyków. Wyżej przytoczone korzyści motywują coraz więcej osób do posiadania tego typu sauny na wyłączność. Domowa sauna infrared kosztuje około 4000 zł, jednak inwestycja ta zdecydowanie nam się z czasem opłaci. Na rynku istnieje wiele specjalistycznych firm, które w swych asortymentach posiadają najnowocześniejsze modele sauny na podczerwień. Nie wymagają one od nas składania, gotowe drewniane projekty montowane są w naszych domach przez specjalistów, w zaledwie jeden dzień. Wbrew pozorom nie zajmują one również dużo miejsca ( 1200 x 1200 x 1900 mm), tak więc zmieszczą się one w większości mieszkań. 

Sauny na podczerwień cieszą się dziś dużą popularnością, ich działanie korzystnie wpływa nie tylko na kondycję naszego ciała, ale i ducha. Promieniowanie podczerwieni wytwarza ciepło, które pomaga w walce z bólami mięśni, stawów oraz kości. Ponadto sauna ta ma również właściwości odchudzające (podczas jednej sesji możemy spalić tyle samo kalorii jak podczas intensywnego, godzinnego treningu). Ze względu na stosunkowo niską temperaturę (do 60 stopni Celsjusza), z tego rodzaju sauny można korzystać w każdym wieku, warto więc rozważyć możliwość zakupu domowej, kompaktowej wersji sauny.  

Opublikowany w Dom