Felgi w naszym samochodzie

Chyba każdy fan czterech kółek zgodzi się ze mną, że żaden, nawet najdroższy samochód nie będzie wyglądał dobrze, bez wyposażenia go w odpowiednie felgi. Felgi w samochodzie nadają mu niepowtarzalnego wyglądu i charakteru, tak samo, jak odpowiednie buty u pięknej kobiety. Wielu mężczyzn porównuje swoje samochody do kobiet, ponieważ darzą je prawie tak samo silnym uczuciem i poświęcają mu prawie tyle samo czasu co swoim partnerkom. Wszystko się kiedyś psuje i wymaga naprawy, tak samo jest w przypadku felg.

Jak doprowadzić felgi do dobrego stanu?

renowacja felgNajprostsza odpowiedź na wyżej zadane pytanie może się wydawać bardzo prosta. Wielu ludzi powie, że trzeba wymienić na nowe. Problem pojawia się, gdy po prostu nie mamy na to pieniędzy. Gdy wydaliśmy już grube pieniądze na te felgi, które mamy to raczej nie chcemy ich wymieniać po roku, mimo że nie wyglądają już zbyt dobrze. Pozostaje nam tańszy sposób, jakim jest renowacja felg. Dobrze przeprowadzona renowacja składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest zdjęcie ich z samochodu, jeśli chcemy zdjąć wszystkie w tym samym czasie, musimy zostawić auto na specjalnym podnośniku, by nic mu się nie stało. Następnie powinniśmy się wybrać do wulkanizatora, by ten zdjął nam stare ogumienie. W tym momencie możemy przystąpić do pracy. Zwykle zaczyna się od piaskowania, dzięki temu pozbywamy się starego lakieru, jednocześnie wyrównując całą powierzchnię felgi. Po osiągnięciu zadowalającego efektu musimy zastanowić się nad malowaniem. Abstrahując już od wyboru samego koloru, musimy wybrać rodzaj malowania. Najwłaściwszym dla felg malowaniem będzie malowanie proszkowe, pozwoli nam to osiągnąć równomiernie rozłożoną i idealnie równą powierzchnię lakieru. Kolejnym etapem jest przetarcie całości papierem wodnym o dużej gramaturze, powinno się używać gramatury sięgającej kilku tysięcy. Jest to bardzo drobny papier, który nie podrapie nam lakieru. Teraz przychodzi czas na nałożenie ostatniej warstwy lakieru i montaż kół do samochodu. Przed tym powinniśmy jeszcze raz wybrać się do wulkanizatora w celu nałożenia nowych opon i wyważenia. Dopiero wtedy nasze felgi będą gotowe.

Cały koszt renowacji kompletu czterech felg to od tysiąca do trzech tysięcy złotych. Może się on wydawać bardzo duży, ale pamiętajmy, że kupując nowe, poniesiemy znacznie większe koszta. Zwłaszcza że ceny niektórych alufelg sięgają kwoty nawet i pięciu tysięcy złotych za sztukę. Renowacja jest znacznie tańszym sposobem na przywrócenie felgom ich dawnej świetności, a wykonana przez profesjonalistę nada im wyglądu niczym prosto ze sklepu.