Gdzie pojechać na wycieczki rowerowe nad Bałtykiem?

Wczasy na dwóch kółkach to znakomita propozycja dla każdego, nie tylko dla miłośników kolarstwa, ale dla każdego, kto lubi od czasu do czasu pojeździć na rowerze. Rowerzystów rekreacyjnych jest wielu i ciągle przybywa fanów takiego sportu. W naszym kraju jest wiele ścieżek rowerowych, które pozwalają na aktywny wypoczynek, nawet dla rodzin z dziećmi. Przyroda otacza nas wszędzie, a rower sprawia, że możemy zwiedzić ją dokładniej, aniżeli w czasie jazdy samochodem. Ten rodzaj transportu jest wolniejszy, ale pozwala cieszyć się pięknem krajobrazów. 

Atrakcyjna podróż rowerowa w okolicach Bałtyku

wycieczki rowerowe nad bałtykiemIdealnym miejscem na rozpoczęcie przygody rowerowej i aktywny wypoczynek jest udanie się w północne rejony naszego kraju. Wycieczki rowerowe nad Bałtykiem to dla niektórych codzienność, ale wielu z nas nie zamieszkuje tych obszarów, więc dla tych osób polecana jest trasa rowerowa prowadząca od miejscowości Krokowa, leżącej na Kaszubach. Wieś ta posiada piękny pałac, z częściowo zachowaną fosą. Jest to idealny punkt do obejrzenia dla każdego miłośnika historii oraz cyklisty. Obecnie mieści się w nim luksusowy hotel oraz muzeum, w którym znajdują się liczne zapiski o historii ludzi zamieszkujących niegdyś ten pałac. Jest to miejsce, które powinien zobaczyć każdy. Podążając dalej naszym rowerem warto zajrzeć do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, który pozwala na zapewnienie naszemu organizmowi sporej dawki jodu. Bogactwo flory i fauny sprawia, że powietrzne jest tam czystsze i tworzy się urokliwy mikroklimat. Dla każdego miłośnika zdrowego trybu życia to miejsce obowiązkowe. Kolejnym punktem, wartym do odwiedzenia, w czasie wycieczki rowerowej nad Bałtykiem jest Jezioro Żarnowskie, o którym zapewne słyszeliście. To wszystko za sprawą pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej, która została nieukończona. Podążając tą trasą wstąpcie na wieżę widokową, która znajduje się w Gniewinie, a potem już bezpośrednio udajcie się na plażowanie w Dąbkach.

Miejsc do odwiedzenia na trasie prowadzącej z Krokowej do Morza Bałtyckiego jest sporo. Podążając gorliwie tą trasą możecie odwiedzić także całą Mierzeję Helską, gdyż poprowadzona jest tam trasa rowerowa. Ma ona swój początek w Gdyni, a miasto to jest warte uwagi każdego podróżnika. Właśnie dzięki takim udogodnieniom podróżowanie po Polsce rowerami jest znacznie bardziej ekscytujące i pełne wyzwań. Warto więc zainteresować się miejscami w naszym kraju, które oferują dużo rozrywki osobom, które preferują aktywnie spędzać również wakacje w naszym urokliwym kraju.