Jak obliczyć koszty druku publikacji?

Dzisiaj coraz popularniejszy jest tak zwany self-publishing, czyli zajmowanie się wydawaniem i publikowaniem swojej książki samemu. Autorzy często nie chcą dzielić się swoim zyskiem z wydawnictwem, ponieważ taki podział zysków sprawia, że zarabiają oni mało na swoich publikacjach. I jeżeli nie jesteś autorem bestsellerów, to będziesz miał problem, żeby na tym zarobić jakieś sensowne pieniądze. Dlatego przyjrzymy się w tym artykule kosztom druku.

Ile kosztuje korzystanie z drukarni?

tania drukarnia warszawaWarto zauważyć, że w dzisiejszych czasach z drukarni może skorzystać każdy. Nawet jeżeli chciałbyś wydać tylko jedną kopię swojej książki, to możesz to zrobić. Oczywiście w takiej sytuacji wydasz bardzo dużo pieniędzy, jednak mimo wszystko jest to możliwe. Jeżeli jesteś autorem, który chce wydać książkę samemu, to twoim pierwszym zdaniem powinno być obliczenie tego ile książek wydrukujesz. Zwykle im większy jest nakład, tym tańsza jest cena za jeden egzemplarz. Niech Cię nie zmyli słowo „tańsza”. Za całe zamówienie zapłacisz więcej. Mimo wszystko tańsze jest wydrukowanie 1000 książek za jednym zamachem, niż 10 razy po 100 książek. Dlatego też szacując potrzebny nakłada warto myśleć przyszłościowo, jednocześnie przy tym zachowywać realne podejście. Nie ma sensu drukować 10.000 książek, jeżeli przykładowo twoje grono odbiorców nie jest szczególnie duże. Gdy już znasz szacowany nakład, to teraz wystarczy przyjrzeć sie ofertom różnych księgarni. Wiele firm dzisiaj posiada przejrzyste cenniki, na swoich stronach internetowych. Jeżeli natomiast interesuje Cię oferta firmy, która nie ma takiego cennika, to po prostu skontaktuj się z daną firmą poprzez mail lub telefon. Szukając odpowiedniej oferty warto zwracać uwagę nie tylko na cenę, ale również inne parametry takie jak np. jakość wydruku, czy też czas realizacji usługi. Jeżeli interesuje Cię tania drukarnia Warszawa jest idealnym miejscem. W stolicy naszego kraju znajdziesz wiele różnych ofert i na pewno będzie tutaj taka, która odpowie potrzebom nawet najbardziej wymagających osób. Jednocześnie nie skupiaj się na znalezieniu jak najtańszej drukarni. Postawi zamiast tego na znalezienie drukarni możliwie najlepszej, oferującej wysokiej jakości usługi.

Wybór odpowiedniej drukarni to zadanie bardzo istotne podczas publikowania swojej książki samemu. Jeżeli masz z tym problem to możesz skorzystać z pomocy wydawnictwa. Jednocześnie dzisiaj większość ofert jest skonstruowana w ten sposób, że z pewnością uda Ci się samemu wydać swoją książkę.