Jak otworzyć pizzerię w Bydgoszczy?

Jestem po szkole gastronomicznej. Na gotowaniu znam się o wiele lepiej niż moja babcia, a moja specjalnością jest pyszna, domowa pizza, która smakuje wszystkim moim domownikom. Od bardzo dawna marzy mi się rozwój własnego interesu, w którym mogłabym realizować moją pasję. Oczywiste jest to, że chciałabym założyć pizzerię, w której podawałbym moją domową pizzę. Znacznie różniłaby się od innych. Chciałabym, aby wszystko wypaliło, dlatego też muszę się nad tym dokładnie zastanowić i zrobić szczegółowy biznesplan.

Moja pizzeria w centrum Bydgoszczy

Bydgoszcz pizzeriaNie od dziś wiadomo, że każda inwestycja niesie ze sobą ryzyko bankructwa, ale jeśli się nie próbuje, to nic nie ma. Jeśli człowiek wie, co robi i się na tym zna, to sukces można osiągnąć naprawdę bardzo szybko. Marzy mi się więc Bydgoszcz pizzeria z domowym ciastem i składnikami, które nie będą zawierały chemii. Pizza ma być Polska, a nie włoska. Po mojemu ma być. Zanim jednak otworzę pizzerię, przemyśleć muszę następujące kwestie. Po pierwsze trzeba mieć odpowiedni lokal. Ja chcę, aby moja pizzeria mieściła się w centrum Bydgoszczy tam, gdzie znajduje się największa ilość turystów i przechodniów, aby każdy zauważył szyld z napisem pizzeria. Oczywiście lokal powinien być nieco większy, aby nie było w nim duszno, ponieważ to odstrasza ludzi. Musi być ponadto przytulnie, a wystrój odpowiednio skomponowany. Marzą mi się niebiesko żółte kolory. Aby otworzyć pizzerie potrzebny jest do tego dobry sprzęt. Najważniejszy więc będzie piec do pieczenia pizzy. Oprócz tego przydadzą się inne urządzenia, jak na przykład krajalnica, czy elektryczna tarka. Do tego sztućce, talerze, szklanki i pozostałe dodatki. Aby założyć pizzerię niezwykle ważne jest dobre umeblowanie. Będę potrzebować stołów oraz krzeseł a także baru, za którym personel będzie obsługiwał klientów. Jeśli to wszystko będę miała, do pizzerii potrzebny jest personel. Ja będę głównym kucharzem i menadżerem, ale potrzebna jest również pomoc kuchenna, kelnerzy oraz dostawca pizzy, bo chcę również mieć usługę typu pizza na dowóz.

Dużo jest spraw do załatwienia. Otwarcie dobrej pizzerii w centrum miasta nie jest niczym łatwym, jednak nie poddam się i osiągnę swój cel. mam ogromne fundusze na tę inwestycję. Stać mnie zarówno na lokal, jak i na sprzęt, meble, wystrój i wykwalifikowany personel. W przyszłości, jak już pizzeria w Bydgoszczy będzie istnieć, chciałabym otworzyć kolejny punkt z przepyszną domową pizzą. Nie ukrywam, liczę na to że wszystko mi się uda sprawnie załatwić i już w tym roku będę się mogła pochwalić moim lokalem.