Jak spróbować wędkarstwa morskiego

Góry czy morze to coroczny dylemat wielu z nas. Góry przyciągają nas pięknymi widokami i aktywnym wypoczynkiem, morze – słodkim lenistwem i pysznym nadmorskim jedzeniem. Czasem jednak jednolitość tych wyjazdów nas nuży, szukamy czegoś nowego. Dlatego planując wakacyjny wyjazd, zajrzyjmy na fora, gdzie czasem można znaleźć ciekawe inspiracje. A może przez góry rowerem lub nad morzem z jogą? Albo jakaś nietypowa wyprawa? Nasza polska przyroda daje nam wiele możliwości.

Dla fanów wędkarstwa morskiego i nie tylko

wędkarstwo morskie kołobrzegJeśli lubimy wyzwania, a może bardziej należało by to nazwać przygodami, to nasz Bałtyk ma doskonałą ofertę. Co się wydarzy, gdy wyszukamy w Internecie „wędkarstwo morskie kołobrzeg”? Pojawi nam się niejedna oferta wypraw na przykład na dorsze! Może przypomni wam się jakaś zasłyszana historia o gigantycznym belonie, którego ktoś własnoręcznie złowił. Musiało się to wydarzyć właśnie podczas takiego wypływu. W taki rejs możemy wybrać się o każdej porze roku. Jeżeli więc mamy urlop poza sezonem letnim, nie jest to żadną przeszkodą. Tradycyjni wędkarze zjeżdżają się nad Bałtyk, aby zobaczyć, jak łowi się na morzu. Nie trzeba jednak być wyrafinowanym rybakiem, aby skorzystać z takiej wyprawy. Wystarczy podstawowa wiedza na temat połowu i odpowiedni sprzęt. Musi być on dostosowany do morskich warunków. Prądy i nie zawsze piękna pogoda na środku morza wystawia na próbę nasze narzędzia „pracy”. Trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie żyłki, woblery i inne tego typu przybory. Podstawową metodą łowienia na morzu jest oczywiście spinning, jednak nieco różni się on od tego, jaki możemy zastosować na przykład na Wiśle. Przynęty muszą być niezwykle trwałe. Wybranie się na połów jest bardzo proste. Wystarczy zapisać się na taką wyprawę dowolnym kutrem. Jest kilka najbardziej znanych na polskim morzu, które regularnie ruszają na takie połowy, zabierając ze sobą kilkudziesięciu wędkarzy. Najlepiej kontaktować się bezpośrednio z kutrami, które często mają też własne strony internetowe. Można na nich zapoznać się z ofertą, ceną, a także zapisać na konkretny kurs.

Wędkarstwo morskie nie jest zbyt rozpowszechnione, a jest to świetna forma dla wędkarzy, którzy doskonale obeznani są w wędkarstwie śródlądowym. Ale też jest to wyprawa dla tych, którzy nie są wytrawnymi wędkarzami. Ważne, aby znać podstawy, mieć odpowiedni sprzęt i chcieć poznać coś nowego. Towarzyszące w wyprawie osoby z większym doświadczeniem zawsze udzielają fachowych porad i służą swoją wiedzą. To doskonały sposób na odmienne wakacje.