Jaką wybrać kabinę prysznicową?

Dobieranie wszystkich elementów, jakie powinny się znaleźć w łazience jest zadaniem, któremu warto poświęcić odpowiednią uwagę. Od tego bowiem zależy to, jak bardzo wygodne będzie korzystanie z tego pomieszczenia. Warto zadbać o to, aby łazienka była miejscem, w którym chętnie będzie się zażywało relaksu po męczącym dniu, albo szybkiego orzeźwienia przed wyjściem do pracy. Aby połączyć te dwie rzeczy dobrym pomysłem będzie wybór prysznica zamiast wanny, albo obu tych rozwiązań, jeśli przestrzeń na to pozwala.

Kabina prysznicowa w rogu łazienki

narożne kabiny prysznicoweNie w każdej łazience można sobie pozwolić na ustawienie wanny. Może to utrudniać np. wielkość pomieszczenia albo rozmieszczenie pozostałych urządzeń czy szafek. Kabina prysznicowa ma również tę przewagę, że pozwala na oszczędność, jeżeli chodzi o zużycie wody. Nie trzeba wtedy jednak rezygnować z długiego relaksu, ponieważ wiele kabin jest zaopatrzonych np. w hydromasaż, dzięki czemu korzystanie z niej może być równie przyjemne, jak kąpiel w wannie. Pozwala ona także na szybkie, orzeźwiające kąpiele, o które trudniej w wannie, ponieważ wtedy kąpiel należy wcześniej przygotować, a nie orzeźwia ona tak, jak strumień wody z prysznica. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są narożne kabiny prysznicowe, niezależnie od wielkości przestrzeni, jaką ma się do dyspozycji. Takie umiejscowienie kabiny pozwala na rewelacyjne wykorzystanie miejsca, ponieważ nie tworzy się pustych przestrzeni obok niej, które szczególnie w mniejszych łazienkach trudno mądrze zagospodarować. Ogromny wybór tego rodzaju kabin prysznicowych sprawia, że z łatwością można znaleźć model pasujący do stylu wybranej łazienki. W pomieszczeniu bardziej nowoczesnym doskonale sprawdzi się kabina o podstawie kwadratu lub prostokąta, o bardziej ostrych krawędziach. W łazience bardziej klasycznej, z delikatnymi zdobieniami bardzo dobrze będzie się komponowała kabina półokrągła, której podstawa będzie zaokrąglona od strony, z której znajduje się wejście do kabiny. Również wygląd szkła może się różnić pomiędzy poszczególnymi modelami, dlatego z łatwością można znaleźć taki, który dopełni wybrany styl.

Wzięcie szybkiego prysznica przed wyjściem może być rewelacyjnym sposobem na szybkie orzeźwienie, którego nie da nam wanna. Dlatego warto ustawić w swojej łazience kabinę prysznicową. Jest to rozwiązanie, które może zapewnić również długą, relaksującą kąpiel, dzięki czemu czas spędzony w łazience może być niezwykle przyjemny. Ponadto kabina sprawdzi się w pomieszczeniach zarówno dużych, jak i małych.

Opublikowany w Dom