Jaki grill – gazowy czy węglowy?

Zawsze kiedy organizowaliśmy grilla na grillu węglowym to musieliśmy często przygotowywać się do tego, aby mieć dodatkowo rozpałkę oraz węgiel czy też brykiet. Niektóre próby okazywały się nawet kiepskie, kiedy nie mogliśmy sobie poradzić z dobrym rozpaleniem takiego grilla węglowego. Dlatego jeśli kiedyś planujemy udane grillowanie, to najlepszym rozwiązaniem jest wybór grilla gazowego. Sam ruszt przy grillowaniu jest również ważny, ponieważ im będzie on cięższy ,tym będzie dłużej utrzymywał ciepło. Równie ważna jest odległość między żeberkami, ponieważ im jest ona mniejsza, tym lepiej. W ten sposób zabezpieczamy nawet najdrobniejsze potrawy przed spadnięciem.

Dlaczego warto wybrać grill gazowy?

polecany grill weber performerKiedy w naszym otoczeniu są małe dzieci, a my chcemy zaplanować grilla to zdecydowanie bezpieczniejsze jest grill gazowy, ponieważ nie mamy tutaj bezpośredniego kontaktu z ogniem tak jak to jest w przypadku grilla węglowego. Nie musimy także przy grillu gazowym dokładać cały czas do ognia, aby utrzymać temperaturę. Dodatkowo kiedy dokładamy do grilla węglowego brykiet, to wydziela on także wiele substancji toksycznych, które przedostają się później do organizmu wraz z potrawami. W porównaniu z grillem węglowym, polecany grill weber performer wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Najczęściej grille gazowe są również zdecydowanie większe niż grille gazowe, co może być przeszkodą w jego przenoszeniu, ponieważ jest trochę cięższy, ale za to podczas grillowania możemy przyrządzić więcej przekąsek jednocześnie. Często też posiada wbudowany rożen, dzięki czemu możemy piec całe potrawy w całości bez rozdzielania. Idealnie również nadaje się do przygotowania różnego rodzaju warzyw ryb i owoców morza Gdzie możemy odpowiednio dostosować temperaturę do każdej potrawy, a w przypadku grilla węglowego nie mamy takiej możliwości. Decydując się na dobry i gazowy warto sprawdzić, czy w został wyposażony dodatkowe funkcje. Powinienem mieć przede wszystkim system odprowadzania tłuszczu, dzięki czemu uwolnimy potrawy od nieprzyjemnego zapachu oraz szkodliwych substancji. Powinien posiadać odpowiedni wieszaki na akcesoria, a także, kiedy chcemy grillować wieczorami powinien mieć dodatkowo wbudowaną lampę.

Grill gazowy możemy także używać nawet na balkonie czy też tarasie, ponieważ nie emitują dymu, który przeszkadzałby sąsiadom. Dodatkowo z takiego grilla bardzo często korzystamy całorocznie, a nie tylko w przypadku gdy jest sezon letni. Na koniec warto również dodać, że jest on prostszy w eksploatacji. Dobry grill gazowy posiada także co najmniej trzy palniki co powoduje, że cała potrawa będzie przygotowana równomiernie. Nie pozwala nam na to żaden grill węglowy, gdzie temperatura najczęściej rozchodzi się nierównomiernie.