Jednorazowe kubeczki na płyny

Pojemniki na żywność spełniają kilka funkcji. Służą do jej przechowywania, sortowania, oraz serwowania. Aby mogły być dopuszczone do kontaktu z żywnością, to muszą posiadać specjalne atesty i certyfikaty jakości, ponieważ tworzywo sztuczne może wchodzić w reakcję chemiczną z żywnością. Obecnie najbezpieczniejszym tworzywem jest plastik o nazwie PET, który jest wytrzymały i nie przepuszcza wody, ani powietrza.

Kto korzysta z jednorazowych kubków?

kubki jednorazoweWiększość opakowań jednokrotnego użytku zanieczyszcza nasze środowisko, ponieważ nie są one wykonane z materiałów biodegradowalnych. Jednak w kontakcie z żywnością są niezastąpione, bo nie da się zupy, napoju, czy ziemniaków z kotletem schować do torebki papierowej. Jednorazowe opakowanie mają za zadanie umożliwić transport potrawy z zachowaniem jej wszystkich wartości i cech, oraz pozwolić na spożycie z wykorzystaniem plastikowych sztućców. Kubki jednorazowe służą głównie do serwowania płynów różnego rodzaju. Mogą one być wykonane z tektury, tworzywa sztucznego, czy styropianu. Plastikowe kubeczki mogą być sztywne, albo miękkie i elastyczne, ponieważ jedne będą idealne do zimnych napojów, a drugie do gorących płynów takich jak kawa, czy herbata. Pojemniki wykonane ze styropianu mają grube dno i boki, które długo utrzymują temperaturę cieczy, którą go napełnimy. Jednorazowe kubeczki są świetnym rozwiązaniem na różnego rodzaju imprezy i przyjęcia urodzinowe dla dzieci, ponieważ makuchy nie rozbiją ich i są dla nich bezpieczne w każdym wieku. Także na wycieczce, czy wakacjach na polu namiotowym są niezbędnym wyposażeniem, ponieważ łatwo je spakować bez konieczności zabezpieczania przez potłuczeniem, oraz nie trzeba ich myć, bo po opróżnieniu wystarczy je wyrzucić do kosza na śmieci. Jednonarodowe pojemniki mogą być stosowane podczas grilla, gdyż nie wchłaniają wody oraz tłuszczu. Kubki mają dwa rozmiary, mały do dwustu mililitrów jest doskonały dla dzieci, oraz duże kubki o pojemności trzysta pięćdziesiąt, albo nawet czterysta mililitrów.

Opakowania, z których może jeść, lub pić kupimy w większości sklepów spożywczych, albo marketach. Najbardziej się opłaca kupować je w dużych, zbiorczych opakowaniach, ponieważ wtedy za jedną sztukę wychodzi koszt nawet pięciu groszy. Jeżeli potrzebujemy kupić kubeczki jednorazowe dla dziecka na przyjęcie urodzinowe, to lepiej je kupić w pobliskim sklepie w mniejszej ilości, ale z kolorowymi nadrukami, dopasowanymi do wieku dziecka. Koszt dziesięciu sztuk to zaledwie parę złotych, czyli bardzo mały wydatek.