Kompaktowy scyzoryk – musisz to mieć!

Podczas wakacyjnych wyjazdów, na biwaku, czy w wielu innych codziennych i niecodziennych sytuacjach może się przydać każdemu. Szwajcarski scyzoryk to coś więcej niż tylko składany praktyczny nożyk, to bardzo użyteczne narzędzie, które może bardzo ułatwić życie. Dziś jest to gadżet dostępny dla wszystkich, występujący nie tylko w różnych rozmiarach, ale też wersjach kolorystycznych, z rozmaitymi akcesoriami.

Składany scyzoryk szwajcarski

kompaktowy szwajcarski scyzorykWiększość chłopców, a nawet część dziewczynek we wczesnym dzieciństwie marzyło o tym by posiadać taki scyzoryk i być jak MacGyver, i móc zrobić coś z niczego dzięki temu urządzeniu. Faktycznie takie cuda są możliwe ponieważ firmy produkujące takie scyzoryki prześcigają się w pomysłach co jeszcze można w nim zmieścić. W zależności od modelu w takim scyzoryku można znaleźć wiele różnych narzędzi i akcesoriów. Duzi chłopcy znajdą tam otwieracz do wina, śrubokręty, piłę, a nawet wykałaczkę do zębów. Mylą się Ci, którzy uważają, że taki kompaktowy szwajcarski scyzoryk to tylko gadżet dla mężczyzn – są też scyzoryki stworzone z myślą o kobietach, np. w wersji mini do pielęgnacji paznokci zawierające nożyczki, pilnik i pęsetę. Są też w standardowym rozmiarze z podstawowym wyposażeniem, ale ozdobione np. wzorem w kwiatki. Jak już wspomniałam to urządzenie dla każdego zwłaszcza, że może się przydać w najmniej oczekiwanych sytuacjach. Ja osobiście nigdy nie wyjeżdżam z domu bez takiego scyzoryka. Praktyczny scyzoryk może się przydać na każdym wyjeździe, choćby po to, aby ukroić kawałek chleba, czy otworzyć butelkę wina. Takie banalne proste czynności na wyjeździe za miasto urastają do wielkiego problemu, jeżeli nie ma pod ręką odpowiedniego narzędzia. Wyobraźcie sobie romantyczny piknik i brak noża do przekrojenia bułeczki, albo otwieracza do wina – nastrój pryska. Wracając do codziennych sytuacji w każdym scyzoryku można znaleźć co najmniej kilka śrubokrętów, które mogą się przydać. Ponadto każdy scyzoryk zawiera otwieracz do butelek i puszek co sprawia, że jest niezastąpiony nie tylko na harcerskim biwaku. Większe zawierają też nożyczki, szydło i wiele innych przydatnych urządzeń. Na co dzień w domu może nie są to najwygodniejsze narzędzia, ale dla osób, które często wyjeżdżają i lubią spędzać czas na świeżym powietrzu jest to sprzęt niezastąpiony. Zwłaszcza, że występują w wersjach dla rybaków, leśników, czy wojskowych ze specjalnie dopasowanymi akcesoriami.

Domatorzy mają wiele urządzeń w domu, każde na swoim miejscu, schowane w szafce, czy szufladzie, ale ludzie będący w ciągłym ruchu i ceniący sobie czas spędzony na świeżym powietrzu mają jeden, niezastąpiony scyzoryk potrafiący naprawdę wiele. Ponadto w każdym z nich można znaleźć coś ciekawego i użytecznego zarazem. Dlatego nie warto poddawać się schematom – to nie jest tylko zabawka dla dużych chłopców, ale dla każdego, kto ma ochotę odkrywać nowe lądy.