Zabiegi u poznańskiej kosmetyczki

Kolczyki w uszach nie dziwią obecnie już nikogo. Wprost przeciwnie, lekkie zdziwienie budzi zazwyczaj fakt, że ktoś nie zdecydował się jeszcze na taki zabieg. Najczęściej dokonujemy takiego zabiegu jeszcze w czasach dzieciństwa, a już jako osoby dorosłe często decydujemy się nawet na większą ilość kolczyków.

Tani zabieg przekłucia ucha

przekłuwanie uszu w PoznaniuUszy można przebić już nawet będąc niemowlęciem i niektóre młode mamy decydują się na taki zabieg, kiedy ich dziecko jest jeszcze malutkie. Należy tylko pamiętać, żeby zrobić to po szczepieniach dziecka, a nie przed. Samo przekłuwanie uszu w Poznaniu jest tak bardzo powszechne, że nie dziwi nikogo osoba, które decyduje się nawet na więcej niż dwa standardowe przekłucia. Od wielu już lat coraz bardziej modne jest posiadanie większej liczby kolczyków niż tylko dwa i wiele osób decyduje się na przekłucie nie tylko płatka ucha, ale i pozostałych jego części. Sam zabieg przebicia skóry wykonywany jest różnymi metodami. Popularny niegdyś pistolet automatyczny powoli już odchodzi do lamusa, za to coraz częściej wykonuje się go za pomocą specjalnej igły, co czyni zabieg z pewnością mniej bolesnym. Na pewno należy zgłosić się z takim zamiarem do sprawdzonej kosmetyczki, która ma już spore doświadczenie  takich zabiegach albo do studia tatuażu i piercingu, bo zazwyczaj te dwie oferty są połączone w jednym studio. Samo przekłucie trwa zaledwie kilka minut, ale musimy się przygotować na dość długi proces gojenia, choć, oczywiście, jest to kwestia indywidualna. Sam zabieg oraz wszystkie akcesoria czy urządzenia użyte podczas przekłucia są sterylne i starannie dezynfekowane. Nie musimy się więc obawiać o możliwość zakażenia. Kolczyki, jakie otrzymujemy już na miejscu, są wykonane z materiałów antyalergicznych, najczęściej z tytanu, więc nie ma obawy o wystąpienie jakiegokolwiek uczulenia. Po zabiegu dostaniemy również szczegółowe instrukcje, jak dbać o skórę na uszach, ponieważ musimy pamiętać, że przebicie uszu to jednak uszkodzenie skóry i musi upłynąć pewien czas, kiedy się zagoi. Z pewnością też kolczyki z salonu musimy nosić do momentu całkowitego zagojenia ranek i dopiero wtedy będziemy mogli je zmienić na inne. 

Powszechnie wykonywane w salonach czy studiach piercingu przekłucie uszu albo tylko jednego ucha jest naprawdę niedrogie. Taki koszt to zaledwie kilkadziesiąt złotych, a sam zabieg jest naprawdę mało bolesny. Za to później, już po zagojeniu ranek w uszach możemy się cieszyć przepięknymi ozdobami w postaci oryginalnych, ładnych kolczyków.